8 відгуків
ТРУБОЧИСТ
+380 показати номер

Як працюють димарі

Як працюють димарі

Ефективний димар є важливою частиною будь-якої успішної системи спалювання деревини. Багато скарги на погану роботу дров'яних систем пов'язані з різними проблемами з димоходом. Знання того, як працюють димоходи, необхідно не тільки для вибору правильного димоходу і проектування установки, але і для повсякденної роботи системи. Димоходи працюють за принципом, що гаряче повітря піднімається. Гарячий газ в димоході має тенденцію підніматися, тому що він менш щільний, ніж холодне повітря зовні будинку. Піднімається гарячий газ створює перепад тиску, званий тягою, що втягує повітря в камеру згоряння і видаляє вихлопні гази на відкритому повітрі. Чим гаряче газ порівняно з зовнішнім повітрям, тим сильніше тяга. Функція димоходу полягає у створенні тяги, яка втягує повітря для горіння в прилад і безпечно випускає вихлопні гази на вулицю. Щоб виконати цю роль, димохід повинен:

Ізолюйте довколишні горючі матеріали від тепла димових газів.
Збережіть тепло димових газів для створення сильної тяги.
Бути стійким до корозії всередині і погодних впливів зовні.
Будьте запечатані, щоб запобігти витоку.
Витримайте високі температури газу, які можуть виникнути в результаті пожежі в димовій трубі.
Ось кілька рекомендацій з ефективної встановлення димарів. Деякі з них є вимогами коду, інші рекомендуються для хорошої продуктивності димоходу:

Будівельні норми і правила вимагають, щоб верхня частина димоходу проходила не менш ніж на 1 м (3 фути) над точкою, з якої він виходить з даху, і на 60 см (2 фути) вище, ніж будь-який дах, будівлю або іншу перешкоду на горизонтальному відстані від 3 м (10 футів). Ці правила призначені для розміщення верхній частині димоходу вище будь-яких областей турбулентності повітря, викликаної вітром. На практиці димоходи іноді повинні бути вище, щоб очистити повітряну турбулентність від сусідніх перешкод.
Димохід повинен бути встановлений через будинок, а не через стіну і назовні. Коли димоходи виходять за межі зовнішніх стін, вони піддаються впливу зовнішнього холоду, і цей ефект охолодження може зменшити доступну тягу на приладі. Що ще гірше, зовнішні димові труби створюють холодні зворотні потоки, коли прилад не використовується, особливо якщо це установка в підвалі.
Задній хід дозволяє холодному повітрю і запахів стікати з димоходу через прилад у приміщення. Димова труба також ускладнює розпалювання вогню без диму в будинку. Димоходи, що проходять через будинок, виграють від того, що знаходяться в теплій домашній обстановці. Всередині димоходи виробляють більш міцну, більш надійну тягу і не допускають холодної зворотної тяги.
Підтримка гарячих димових газів - найкращий спосіб забезпечити надійну тягу димоходу. Якщо у вас виникають проблеми, такі як повільна тяга або куріння, коли ви відкриваєте завантажувальну дверцята для додавання палива, проблема може полягати в низькій температурі димових газів. Ви можете підвищити температуру димоходу, створивши менші, більш гарячі вогні, зроблені з менших кусків дерева. Відведення під кутом 90 градусів в збірці димової труби може бути замінений двома відводами під кутом 45 градусів для зменшення горизонтального прогону і поліпшення потоку. Якщо ваш димар зроблений з цегли, ви можете встановити вкладиш з нержавіючої сталі. Новий вкладиш поліпшить тягу, підтримуючи температуру димових газів, коли вони піднімаються в димовій трубі.

Більш високі димарі зазвичай створюють більш сильну тягу. Практичне правило мінімальної висоти свідчить, що загальна висота системи (від підлоги, на якому встановлено пристрій, до верхньої частини димоходу) ніколи не повинна бути менше 4,6 м (15 футів). Більшість нормальних установок перевищують цю висоту, але установки в котеджах з дрібними дахами не можуть. Якщо при використанні короткої системи виникають проблеми з протягом, спробуйте додати до висоти димаря. Однак, якщо виникають проблеми з тягою в системах, що перевищують рекомендовану мінімальну висоту системи, додавання в димохід може мати незначний вплив або взагалі не вплинути.
Розмір димоходу повинен відповідати розміру комір димаря. Димоходи великого розміру були звичайним явищем в минулому, частково тому, що раніше люди думали, що чим більше, тим краще. Тепер ясно, що чим більше розмір, тим краще, коли мова йде про розміри димоходу. Заданий обсяг димового газу тече швидше і має менше часу для втрати тепла в невеликому димарі, ніж у великому. При плануванні систем дров'яного опалення досвідчені монтажники іноді вибирають димар з меншим внутрішнім діаметром, ніж комір димаря. Зазвичай це робиться, коли димар йде прямо вгору по будинку і дуже високий. Димоходи висотою понад 8 м (іноді близько 25 футів) іноді створюють велику тягу, ніж необхідно для пристрою, тому можна використовувати димар меншого розміру без якого-небудь зниження продуктивності. Рішення про те, чи можна зменшити розмір димоходу порівняно з розміром патрубка димоходу, повинно бути залишено на розсуд досвідченого техніка.
Відповідні варіанти димоходу

Існує два основних типи димоходів, які схвалені для використання з дров'яними приладами:

Виготовлені на заводі металеві димарі можуть використовуватися з дров'яними приладами. Дров'яні печі, печі центрального опалення і деякі виготовлені на заводі каміни повинні використовувати металеву трубу 650 ° C (1200 ° F). Постійна температура газу, для якої він призначений, вище, ніж для димарів, призначених для інших видів палива. Більшість заводських камінів також схвалено для використання зі спеціальним димарем, який має такий же модернізований вкладиш, що і тип 650 ° C. Ваш продавець тепла з дерева може показати вам розходження між цими типами і тим, який з них вам знадобиться для вашої установки. Всі виготовлені на заводі димоходи повинні бути встановлені точно у відповідності з інструкціями виробника, і повинні використовуватися тільки сертифіковані компоненти.

Цегляні димоходи, які побудовані у відповідності з правилами, викладеними в будівельних нормах, можуть використовуватися з дров'яними приладами. У цих димоходів є лайнер глиняної плитки, оточений цегляної або кам'яної раковиною. Якщо ви плануєте побудувати кам'яну трубу, обов'язково отримаєте дозвіл на будівництво і переконайтеся, що каменяр, яка його будує, знає і дотримується правил кодексу. Ізольовані вкладиші з нержавіючої сталі можуть використовуватися в якості альтернативи глиняним вкладишів в нових кам'яних димоходах для зниження втрат тепла і підвищення продуктивності. Якщо ви бачите які-небудь пошкодження цегли або швів у верхній частині димоходу або якщо на цегляній кладці є темні плями, необхідно негайно оглянути димар. Орендуйте сажотрус, сертифікований по програмі WETT (або CSIA), щоб очистити і оглянути димар. Димоходи з цегельної кладки, які були пошкоджені внаслідок пожежі або занадто великі для пристрою, який ви хочете підключити, можуть бути облицьовані сертифікованим вкладишем з нержавіючої сталі. Ці вкладиші можуть бути жорсткими або гофрованими.

Невідповідні Димарі

Кронштейни кам'яної кладки (плаваючий димар) не спираються на належні бетонні підстави і не повинні використовуватися. Кронштейни - це цегляні димоходи, побудовані на дерев'яних опорах усередині стіни будинку. Вони поширені в старих будинках, особливо в сільській місцевості. Кронштейн димоходу не може бути модернізований для відповідності поточним вимогам будівельних норм і повинен бути замінений.

Без підкладки кладки димових труб не повинні використовуватися, оскільки все кладки димових труб повинні мати вкладиш виготовлений з глиняної черепиці, вогнетривкої чи нержавіючої стали вважатися придатними. В деяких випадках старі, без підкладки димоходи можуть бути модернізовані шляхом встановлення сертифікованого вкладиша з нержавіючої сталі.

Димоходи з повітряним охолодженням використовуються для деяких декоративних заводських камінів. Димоходи з повітряним охолодженням використовують повітряний потік між внутрішнім і зовнішнім шарами, щоб зберігати зовнішню поверхню холодною. Дров'яні опалювальні прилади, такі як печі і печі, ніколи не повинні підключатися до димоходів з повітряним охолодженням.

Креозот і димар

Деревний дим може конденсуватися на холодній внутрішньої поверхні димоходу, створюючи відкладення креозоту. Креозот є легкозаймистим матеріалом, і якщо він запалюється на підставі димоходу, він може викликати лютий вогонь, який поширюється по димоходу, викликаючи надзвичайно високі температури при його розповсюдженні. Висока температура може пошкодити глиняні вкладиші в кладці димаря чи металевий вкладиш в заводській димарі. Незважаючи на те, що димоходи 650 ° C можуть витримувати температуру вогню в димовій трубі, висока температура і раніше викликає сильну навантаження на димар.

Пожежа в димовій трубі - результат поганої техніки випалювання в поєднанні з відсутністю належного технічного обслуговування димової труби. Коли дров'яні прилади працюють належним чином, деяка кількість креозоту все ще може бути відкладено, але це буде менш горючий тип. Замість чорного, смолистої типу креозоту, що виходить в результаті тліючого вогню, креозот, отриманий в результаті правильного випалу, є м'яким, шаруватим або порошкоподібною. Пожежі в димоходах можна запобігти. Ваш димар повинен регулярно перевірятися на наявність відкладень, поки ви не дізнаєтеся, як швидко накопичується креозот. Старі традиційні дров'яні печі і печі можуть швидко виробляти креозот, тому що вони не можуть спалювати деревину так само повно, як сучасні конструкції. У важких випадках досить креозоту, щоб витримати руйнівний пожежа в димовій трубі, можна відкласти тільки через кілька тижнів. Нові дров'яні печі з низьким рівнем викидів спалюють дрова настільки повно, що при правильній експлуатації їх димарі, як правило, мають потребу в чищенні тільки один раз в рік. Ніколи не думайте, що димар чистий. Перевіряйте це регулярно, щоб бути впевненим, особливо навесні і восени. Якщо у вас виникла пожежа в димовій трубі, огляньте і відремонтуйте димар при необхідності, перш ніж знову використовувати систему.

Запобігання диму, запахів і холодних вогнищ

Пряний запах деревного диму в повітрі холодним зимовим вечором може бути приємним. Але запах деревного диму всередині вашого будинку є ознакою того, що дров'яна система не працює належним чином. Дим містить шкідливі забруднювачі повітря, які можуть бути дратівливими або навіть небезпечними у високих концентраціях. Правильно спроектовані, встановлені та експлуатуються дров'яні системи не викидають дим в будинок. Існують три основні причини, з яких деякі системи спалювання деревини курять:

Поганий дизайн системи: Існують конструктивні характеристики, які можуть підвищити ймовірність того, що дров'яна система викидає дим. Більшість з цих характеристик призводять до низьких температур димоходу і низькою тязі. Наприклад, димоходи, які проходять по зовнішній стіні будинку, можуть забирати тепло від вихлопних газів і створювати дуже невелику тягу. Довгі складання димоходів дозволяють відводити занадто багато тепла, перш ніж гази потраплять в димохід. Кожен коліно в трубі димоходу уповільнює потік газів і викликає невелике обмеження потоку. Коли збірка включає в себе більше одного коліна, обмеження може бути достатньо, щоб викликати витік. Будь-який з цих проблемних характеристик зазвичай недостатньо, щоб викликати витік диму самостійно. Однак коли, наприклад, зовнішня труба поєднана з вузлом довгою димової труби з кількома колінами і обслуговує прилад, розташований в підвалі, майже напевно проблема куріння буде.

Негативний тиск у будинку: канадські будинки герметичні, ніж в минулому, використовуючи найкращі двері та вікна та будівельні технології. Сучасні будинки більш енергоефективні, а також більш чутливі до розгерметизації, коли повітря виходить з дому. Там, де виникають проблеми, причиною часто є потужна кухонна витяжка. Оскільки нові будинки щільно закриті, є мало отворів для входу заміщує повітря, і тиск в будинку стає негативним порівняно з атмосферним тиском зовні. Це негативне тиск працює проти тяги в димарі і може призвести до того, що дров'яне пристрій розливає дим, особливо коли починається пожежа або коли він згасає до вугілля. Оскільки важко передбачити, коли або якщо відбудеться витік через розгерметизацію будинку, важливо встановити систему виявлення диму і сигналізації. Така система включає в себе, щонайменше, один детектор диму на кожному рівні будинку і, щонайменше, один детектор чадного газу. Ризик витоку диму в будинку з великою витяжкою кухонної плити можна усунути, якщо витяжний вентилятор електрично заблокований в системі підживлювальної повітря, яка витісняє повітря в будинок, щоб замінити відпрацьоване повітря. За подробицями звертайтеся до продавця або постачальника опалення.

Неправильна техніка запуску приладу: коли дров'яної вогонь жадає повітря, він тліє, створюючи відносно холодний димний вогонь. Проблема зазвичай виникає, коли регулятор повітря вимкнений занадто низько. Під час пожежі температура тліючого у всій системі низька, а це означає, що димар не буде отримувати гарячий газ, необхідний для створення сильної тяги. Дим буде виходити в приміщення, якщо дверцята завантаження приладу відкрита, оскільки вогонь тліє. Тліючий вогонь є єдиною найбільш поширеною причиною витоку диму. Використовуючи рекомендації по правильній техніці стрільби, наведені далі в цій книзі, ви зможете уникнути цих пожеж тліючих.

Запобігає потрапляння диму зовнішнє повітря?

Широко поширена думка, що витік диму може бути зменшена або усунена шляхом подачі зовнішнього повітря для горіння через воздуховод або безпосередньо в топку приладу, або опосередковано в приміщення, в якому встановлений прилад. Проте дослідження показують, що подача зовнішнього повітря не працює. Коли працює витяжний вентилятор, може статися витік диму з пристрою при тому ж рівні тиску, незалежно від того, встановлена чи подача зовнішнього повітря. Ті ж дослідження показують, що вплив вітру навколо будинку може звернути потік в цих каналах, втягуючи повітря і, можливо, дим через канал назовні. Цей зворотний потік може бути небезпечним, якщо воздуховод безпосередньо підключений до топці приладу.

Деякі будівельні норми і правила вимагають, щоб зовнішнє повітря подавався на дров'яні каміни. Ви повинні дотримуватися це правило, але майте на увазі, що продуктивність не покращиться, і прийміть заходи для захисту горючих матеріалів навколо повітропроводу від перегріву, якщо потік газу перевернеться.

Як взаємодіють димоходи і вдома

Розташування димоходу має великий вплив на його функціонування та роботу підключеного до нього дров'яного приладу. Димар являє собою закриту колону теплого повітря або газів, оточену більш холодним зовнішнім повітрям. Тепле повітря чи газ в димовій трубі більш плавучий, ніж густий холодне зовнішнє повітря, тому він піднімається, створюючи тягу в системі. Взимку ваш будинок також являє собою закриту колону теплого, плавучого повітря, що створює форму «чернетки». По сути, поднимающийся теплый воздух поднимается к верхней части дома, создавая там более высокое давление воздуха. В то же время давление в подвале ниже, чем давление снаружи. Вот почему в подвальном помещении дома с утечками ощущается сквозняк, так как холодный наружный воздух втягивается через места утечки в зону более низкого давления, а комнаты на втором этаже более удобны. Разница в давлении на разных уровнях дома называется эффектом стека. Этот эффект стека может работать против восходящего потока в наружной трубе, которая обслуживает прибор, установленный на самом нижнем уровне дома.

Деякі будинки справляють більше ефекту стека, ніж інші. Двох - або триповерхові будинки виробляють більший ефект, ніж бунгало, тому що їх стовп теплого повітря вище. Будинок з більшою частиною витоків на верхніх рівнях має тенденцію виробляти більше стекового ефекту, тому що витоку пропонують готовий шлях для виходу теплого повітря - як відкритий верх димоходу. Неізольовані зовнішні димоходи можуть повернутися назад, якщо ефект димової труби досить сильний, дозволяючи диму або холодному припливному повітрю проникати в будинок через прилад. Эффект стека всегда присутствует в домах в холодную погоду, но его влияние можно практически исключить, установив дымоход внутри здания и направив его так, чтобы он выходил из дома наверху самого высокого отапливаемого пространства. Хорошие дымоходы - те, которые изолированы и проходят по дому - могут преодолеть влияние эффекта стека. Одной из ситуаций, в которых влияние эффекта стека является наиболее проблематичным, является случай, когда устройство, подключенное к внешней трубе, установлено в подвале одноэтажного дополнения к двухэтажному дому. Цю форму установки слід по можливості уникати.

 • Навіщо чистити димохід?
  Навіщо чистити димохід?
  Дуже часто власник дорогого твердопаливного котел вважає, що чистка, як котла так і димаря, – це доля власників дешевих твердопаливних котлів. А коли встановлений ще і «модний» димар, то тоді чищення димоходу взагалі не потрібна...
  Навіщо чистити димохід?
 • Навіщо мені чистити димохід?
  Навіщо мені чистити димохід?
  ... завдання сажотруса полягає в тому, щоб видалити сажу, засмічення і накопичився креозот з внутрішньої стінки димоходу, топки, димової камери і заслінки. Ця очищення допоможе забезпечити більш безпечну роботу всієї системи під час опалювальної...
  Навіщо мені чистити димохід?